Nu startar snart Svenska Kerry Blue Terrierklubbens sommartävling Kerrykrysset. Varje vecka mellan den 19 juni och 7 augusti publiceras en ny ledtråd till ett lösenord som skickas in till redaktionen senast den 14 augusti.

Sammanlagt 8 ledtrådar kommer att publiceras lördagar klockan 08.00 på klubbens Instagramkonto och Facebooksida under perioden 19 juni - 7 augusti.

De 8 ledtrådarna bildar tillsammans ett lösenord som du skickar in till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. senast den 14 augusti. Vi behöver också veta ditt namn och din e-postadress.

Vinster

1:a pris – En vinnare får ett gratis medlemskap i SKBTK för 2022 + en profilprodukt med klubbens emblem
2:a pris – Fem stycken vinnare får en profilprodukt med klubbens emblem

Vinsterna lottas fram bland alla inskickade bidrag som har rätt lösenord.

Vinnarna presenteras tillsammans med lösningen på vår webbplats skbtk.com, Facebook och Instagram lördagen den 21 augusti.

Kerrykrysset 2021

Länk till korsordet i pdf.

Länkar till våra ledtrådar

  1. Ledtråd 1
  2. Ledtråd 2
  3. Ledtråd 3
  4. Ledtråd 4